Завершилася реалізація проекту «Опитування працівників системи правоохоронних органів, зокрема міліції, а також суддів-слідчих та прокурорів щодо системи надання безкоштовної вторинної правової допомоги»
Проект виконано на замовлення Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Українська Гельсінська спілка з прав людини» та за підтримки Фонду «Відродження» у співпраці із Центром соціальних експертиз Інституту соціології НАН України в жовтні-листопаді 2013 року в 10 областях України (Волинська, Донецька, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська).
Загальна метою дослідження було визначення рівня ефективності існуючих механізмів роботи системи безоплатної вторинної правової допомоги (БПД), потреб та можливостей їх вдосконалення із залученням основних цільових груп, що впливають на систему, заради забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги тим, хто цього потребує та злагодженої співпраці усіх учасників системи, сприяючи вдосконаленню якості правосуддя.
У кожній області за методом глибинного напівструктурованого інтерв’ю було опитано по 10 респондентів, зокрема 5 працівників міліції, 3 судді і 2 прокурора. Таким чином у 10 областях України були проведені 100 напівструктурованих глибинних інтерв’ю з 50 працівниками міліції (слідчими і черговими), 30 суддями, слідчими суддями і 20 прокурорами.
В результаті проведеного дослідження були отримані результати щодо:
· оцінки впливу нової системи безоплатної правової допомоги на роботу правоохоронних органів, зокрема на органи внутрішніх справ, суду та органи прокуратури;
· обізнаності про БВПД та процесуальні гарантії;
· забезпечення доступності правової допомоги для затриманих/ підозрюваних.
· якості послуг з надання правової допомоги адвокатами;
· взаємодії правоохоронних органів з центрами БВП тощо.
За результатами проведених напівструктурованих інтерв’ю був підготовлений аналітичний звіт і розроблені рекомендації.