Notice: Undefined variable: image_path in /home/fiporg/public_html/modules/mod_news_show_sp1/helper.php on line 199

Notice: Undefined variable: image_path in /home/fiporg/public_html/modules/mod_news_show_sp1/helper.php on line 199

On the 20th of March...

On the 20th of March...

The Project “Sustainable Development of Local Communities through the Actualization of Cultural Heritage” was implemented within the Eastern Partnership Culture Programme with the financial support of the EU.  It lasted for...

Experts of the Chari...

In tight cooperation with the Center of Social Expertizes CFIP began 2 new Projects, funded by the  Ukrainian center on socially dangerous diseases control under the Ministry of Health of...

Presentation of the ...

Presentation of the sociological research «Assessment of the court system work in Ukraine» took place on the 22nd of January 2015. The research was implemented by the Research Branding...

Top Panel

Weather

Currency exchange rate

Ресурсний центр ГУРТ

Проведення комунікаційної кампанії, пов'язаної із загальною вакцинацією населення Івано-Франківської області

СПІЛЬНИЙ ЗІ СВІТОВИМ БАНКОМ ПРОЄКТ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ ЗА ПІДТРИМКИ ПРООН В УКРАЇНІ

«Проведення комунікаційної кампанії,  пов'язаної із загальною вакцинацією населення Івано-Франківської області»

БФ «Інтелектуальна перспектива» та БФ «Захід. Шанс»

Іва́но-Франкі́вська о́бласть (розм. Прикарпаття, Івано-Франківщина, Франківщина, раніше Станислав(ів)щина) — адміністративно-територіальна одиниця на заході України. Є однією з трьох областей історично-культурного регіону Галичина. Один із найбільш густонаселених і давно освоєних регіонів України. Обласний центр — місто Івано-Франківськ.

 

Область знаходиться на південному заході України і межує з Львівською, Тернопільською, Чернівецькою та Закарпатською областями. На крайньому півдні Івано-Франківщини впродовж 50 км межа області є державним кордоном України з Румунією. Межа із Закарпаттям, що проходить Карпатським хребтом, протягом століть, до 1945 року, теж була кордоном — з Чехословаччиною, а пізніше з Угорщиною. Територія області 13 928 км²

За адміністративно-територіальним поділом, Івано-Франківська область налічує 6 районів, 15 міст, 24 селища. В області створені 15 міських територіальних громад, 23 селищні та 24 сільські територіальні громади . Всього в області налічується 804 населених пункти, з них – 765 сільські.

Наявне населення області на 1 січня 2022 року складало 1 353 000 осіб. На 01.01.2020 року чисельність населення області складала 1 368 097 осіб, з них 606 764 осіб -міське населення і 761 333 осіб - сільське населення.

Пандемія COVID-19 торкнулася чи не кожну родину в Україні, не менш актуальною вона є і для мешканців Прикарпаття. Оскільки інформаційне поле перенасичене темою війни, кількість повідомлень про необхідність та можливість вакцинації проти COVID-19 суттєво зменшилася як у засобах масової інформації, так і в соціальних мережах. Проте загроза виникнення спалахів постійно зростає, адже чимала кількість внутрішньо переміщених осіб проживають в компактних місцях тимчасового перебування.

Відповідно до наданих даних ЦГЗ України ситуація з вакцинації проти COVID-19 в області наступна (інформацію отримано 05.09.2022):

Населення області –  1 365 371

ü  дорослі, від 18 р. – 1 090 591

ü  діти, від 12 до 18 р. –  122 901

Підлягає до вакцинації   95-100%   з 1 231 492 осіб.

Отримали щеплення  973 637 осіб (71,3% від всього населення області,  79,1% від всіх підлягаючих до  вакцинації.

ü   першою дозою – 473 269

ü   другою дозою – 446 493

ü   додатковою дозою – 302

ü  бустерною дозою – 52 937

 Вакциновано дітей – 5 150 (4,2%)

Від початку вакцинації найбільше щеплено осіб віком 20 – 39 років, найменше – 12 - 15 років.

Однією з найбільш вразливих до інфікування коронавірусом  COVID-19 груп є люди похилого віку, адже саме у літніх людей з більшою ймовірністю відмічають різні хронічні захворювання, включаючи патологію серцево-судинної та респіраторної систем, цукровий діабет. Відомо, що наявність таких супутніх захворювань підвищує ризик  розвитку  тяжкої форми COVID-19. Крім того, значно слабша імунна система осіб літнього віку ймовірно ускладнює боротьбу з інфекцією  .

Основними проблемами у проведенні вакцинації людей похилого віку є як відсутність підписаних декларацій із сімейними лікарями, так і відсутність достовірної інформації про коронавірусну хворобу та необхідність вакцинації.

Досить часто, інформація і про рутинну вакцинацію, і про COVID-19 в тому числі, не завжди доходить до кінцевого споживача цієї інформації, або потребує відповідної адаптації до комунікаційних потреб різних груп населення – молоді, людей похилого віку, особливо у сільській місцевості, людей з низьким рівнем доходу тощо.

Найбільшою цільовою групою, які цікавилася можливостями вакцинування та отриманням додаткових консультацій були саме люди похилого віку, які повідомляли про відсутність підписаної декларації із сімейним лікарем, складнощі доїхати до районного центру, а також про  черги для отримання консультації та вакцини від COVID-19.

Метою проекту є розширення доступу представників цільових груп до точної та актуальної інформації про рутинну вакцинацію в цілому, та заходи профілактики COVID-19, доступ до тестування на COVID-19, лікування та перебігу кампанії вакцинації безпосередньо у місцевості, де вони проживають.

Цільові групи проекту: сільське населення; люди похилого віку; люди з низьким рівнем доходів.

В рамках проекту запланована співпраця із органами місцевої влади (районні адміністрації); медичними установами, які надають послуги з рутинної вакцинації в цілому та з профілактики, лікування та вакцинації COVID-19; місцевими ЗМІ та НУО тощо. У співпраці з цими організаціями будуть забезпечені права представників найбільш вразливих груп населення у доступі до актуальної, повної та достовірної інформації щодо рутинної вакцинації та вакцинації COVID-19, а також буде покращена спроможність партнерів ефективно комунікувати питання, пов’язані з протидією  соціально-небезпечних захворювань та COVID-19, зокрема в аспектах антикризового управління та ефективної комунікації у сфері охорони здоров’я.