Опитування експертів по соціальним послугам для мігрантів
Виконано на замовлення Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» у партнерстві з Центром соціальних експертиз ІС НАНУ.
Період реалізації проекту: лютий-квітень 2010р.
Менеджер проекту: Олеся Трофименко.
Мета дослідження: проведення картування соціальних послуг, що надають в Україні особам, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Методологія дослідження: З метою реалізації поставлених завдань було проведено низку інтерв’ю методом face-to-face (за напівструктурованою анкетою).
Географія проведення опитування: м. Київ, АР Крим, Донецька область (в т.ч. Донецьк), Луганська область, Чернівецька область (в т.ч. Чернівці), Тернопільська область, Волинська область, Львівська область.
Досягнуто кількість респондентів: 39 респондентів (по 3 респонденти в кожному з 13 населених пунктів, де проводилося опитування).
Цільова група: представники різноманітних державних та неурядових структур, які за характером своєї діяльності відповідають за надання незахищеним верствам населення соціальної допомого.
Результати дослідження:
- Визначення суб’єктів надання соціальної допомоги потерпілим від торгівлі людьми та мігрантам, що повернулися в Україну (серед державних та неурядових організацій)
- Аналіз нормативно-правових актів щодо діяльності суб’єктів соціальної допомоги потерпілим від торгівлі людьми
- Визначення послуг, які повинні надаватися визначеними суб’єктами соціальної допомоги
- Визначення послуг, яких потребують трудові мігранти, що повертаються в Україну та потерпілі від торгівлі людьми але, які не забезпечуються організаціями на рівні обраних населених пунктів.